FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Galerie   Rejestracja   Profil  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  Zaloguj

Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 336

Skąd: Bełchatów / POW

PostWysłany: Nie 8:59, 13 Kwi 2008 Temat postu: Siatkówka

W finałach PLS Bełchatowska SKRA prowadzi 2:0 od zwycięstwa dzieli ich tylko jeden mecz.

Wynik pierwszego meczu finału PLS:

Skra Bełchatów - AZS Częstochowa 3:0 (25:15,25:20, 25:18)
PGE Skra Bełchatów:
Dobrowolski, Wlazły, Gruszka, Heikkinen, Pliński, Antiga, Lewis (Libero) oraz Neroj, Bąkiewicz.
Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa: Wika, Szczerbaniuk, Billings, Gierczyński, Nowakowski, Woicki, Gacek (libero) oraz Janeczek, A. Stelmach, Wierzbowski.

Finał PLS:

Skra Bełchatów - AZS Częstochowa 3:0 (25:21,25:16, 25:12)
Dobrowolski, Wlazły, Gruszka, Heikkinen, Pliński, Antiga, Lewis (Libero) oraz Neroj, Bąkiewicz, K. Stelmach.
Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa: Wika, Szczerbaniuk, Billings, Gierczyński, Nowakowski, Woicki, Gacek (libero) oraz Janeczek, A. Stelmach, Gradowski.

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-0.

SKRA PO RAZ CZWARTY MISTRZEM POLSKI!!

Ostatnio zmieniony przez RalphSR dnia Czw 6:34, 17 Kwi 2008, w całości zmieniany 2 razy
RalphSR

Posty: 336

PostWysłany: Sob 11:04, 02 Maj 2009 Temat postu:

Skra Bełchatów pokonała na wyjeździe w trzecim meczu finałowym PlusLigi siatkarzy Asecco Resovię Rzeszów i obroniła tytuł mistrzowski. Skra została mistrzem Polski po raz piąty z rzędu.
Bełchatowianie wygrali wszystkie meczeREKLAMAREKLAMAPółfinały Ligi Mistrzów UEFA!
W telewizji n wszystkie mecze na żywo!

Zamów już teraz>>

finałowe (rywalizacja toczyła się do trzech zwycięstw).

MVP spotkania wybrano Michała Bąkiewicza, który atakiem z lewego skrzydła zakończył mecz.
W pierwszym secie niewielką przewagę miał zespół z Bełchatowa, który wygrał różnicą czterech punktów. Kolejny set należał do drużyny gospodarzy. Siatkarze Resovii prowadzili praktycznie przez cały set.

Wyrównany była także trzecia część spotkania, choć skuteczniejszymi okazali się siatkarze Skry. Natomiast w ostatnim secie goście potwierdzili przewagę wygrywając różnicą sześciu punktów.

- Jestem szczęśliwy. Jest to sukces zespołu i kibiców. Jednocześnie chciałem podziękować prezesowi i władzom Skry, że dały mi dużą samodzielność i pozwoliły na budowę zespołu. Skra zawsze pozostanie w moim sercu - powiedział po meczu trener PGE Skra Daniel Castellani.

Zwrócił też uwagę na dobrą postawę Resovii w piątkowym meczu.

Z kolei według trenera Resovii Ljubomira Travica, sukces Skry "nie jest przypadkowy". - Zespół z Bełchatowa swoja grą przez cały sezon udowodnił swoją wysoką pozycję. Gratuluję im sukcesu - podkreślił.

Natomiast Paweł Papke z Resovii gratulując sukcesu siatkarzom Skry zauważył, że ostatni mecz z tym zespołem różnił się od dwóch poprzednich. "Myślę, że mógł podobać się kibicom" - dodał.

PGE Skra Bełchatów po raz piąty zdobyła tytuł mistrza Polski. Czterokrotnie wywalczyła też Puchar Polski. W istniejącym od 1930 roku klubie sekcja siatkarska działa od 1957 roku. Z kolei rywal Skry - Resovia mistrzem kraju była czterokrotnie w pierwszej połowie lat 70.

Trzeci mecz finałowy:

Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Bełchatów 1:3 (21:25, 25:22, 23:25, 19:25).
Asseco Resovia Rzeszów: Mikko Oivanen, Paweł Woicki, Piotr Łuka, Marcin Wika, Ihosvany Hernandez, Bartosz Gawryszewski, Krzysztof Gierzyński, Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Paweł Papke, Tomasz Kusior.
PGE Skra Bełchatów: Miguel Falasca, Mariusz Wlazły, Daniel Pliński, Marcin Możdżonek, Dawid Murek, Stephane Antiga, Piotr Gacek (libero).

SKRA PO RAZ PIĄTY MISTRZEM POLSKI!!

Ostatnio zmieniony przez RalphSR dnia Sob 11:05, 02 Maj 2009, w całości zmieniany 1 raz